omurga terapi > Hakkımda

  Burak Bozkurt, Omurga Terapi, Biyo-enerji, Thai Masajı ve Pawanmukta (Eklem Yogası) ile bedensel ve ruhsal şifalandırma çalışmaları yapar.
Şifalandırmaya ilgisi ilkokul çağında, henüz yeni okuma-yazma öğrenmişken şans eseri karşısına çıkan ve şifacılığı konu alan bir kitapla başlar. Bu dönemde günlüğüne Çin’de düşünce gücü ve bedensel kontrol ile kişisel disiplin eğitimi veren Shaolin Tapınağı’nda eğitim alıp, ruhsal ve enerjisel çalışmalar yaparak insanlara yardım etmek istediğini kaydeder.
  Burak üniversitede Bilgisayar Mühendisliği okurken eline şans eseri geçen bir başka kitapla şifalacılığa olan ilgisi tekrar baş gösterir ve kendisini okuduğu çeşitli kitaplarla geliştirir. Okuduklarını Shaolin Tapınağı’nda 7 yıl kalarak eğitim almış biriyle tanıştığında deneyimleme fırsatı bulur. Bu üstatla çeşitli enerjisel çalışmalar yapar, eğitimler alır ve bu noktadan sonra önüne yeni kapılar açılmaya başlar. Yoluna çıkan Tibetli, Kırgız, Kazak, Rus, Bulgar ve Türk çeşitli üstatlardan eğitimler alır, kitaplar okur, öğrenir ve gelişir. İlk etapta, bu şifacılık çalışmalarını ailesi üzerinde denemeye başlar. Ve şifalandırma yeteneğini gören ailesi, artık Burak’ın bu yolda hayatına yön vermesini destekler.
  2016’da sırt çantasını alarak Asya’ya doğru uzun bir yolculuğa çıkar. Kırgızistan, Kazakistan, Hindistan, Tayland, Malezya ve İran’ı ziyaret ettiği 6,5 aylık bir yolculuktur bu.
Hindistan’da dolu dolu 80 gün geçirir ve Dalai Lama (Budist ruhani lider) ile tanışır. Dalai Lama’nın eğitimine katılır, yine Dharmashala’da Ayurvedik Masaj eğitimi alır. Bu noktadan sonra tamamen evrenin sesine kulak verir ve yolu onu pek çok üstatla buluşturur. Kundalini Yoga, İp Yogası, Eklem Yogası ve Omurga Terapisi üzerine eğitimler alırken, aynı zamanda enerjisel çalışmalarına da devam eder. Kaldığı okulda Dorn Method üzerine bir sertifika alır ve bu eğitimden sonra omurga sağlığı üzerine yaptığı çalışmalar daha da gelişir.
  Bangalore’da Vipassana Meditasyon Kursu’na katılır ve 10 günlük sessiz inzivayı da başarıyla tamamlar.
  Yolculuğuna Tayland ile devam eden Burak, buradaki süresini de kendini geliştirmek için kullanır. Geleneksel Thai masajı, el ve ayak refleksoloji uzmanlığını alır ve ruhsal ve bedensel şifalandırma çalışmalarına devam eder.
  Kendi üzerinde ve destek verdiği kişiler üzerinde sıra dışı ve öğretici deneyimler yaşayan Burak, şimdilerde Hara Yoga Evi’nde omurga terapisi, biyo-enerji, masaj terapisi çalışmaları yapıyor ve Pawanmukta dersleri veriyor. Burak, Medipol Üniversitesi’nde Fizyoterapi Programı’na bu yıl başlayacak.