Bioenerji, yaşam enerjisi olarak çevrilebilir. Bilim; insan organizmasının yalnız moleküllerden oluşan, fiziksel bir yapıya sahip olmadığı, tüm kainatta olduğu gibi bir enerji alanına sahip olduğunu doğrular. Sağlıklı bir canlıda pozitif ve negatif enerji dengededir.
Aura’ya enerji alanı da denilebilir. Fiziksel bedenimize bağlı ve 8-10 cm üzerinde olan renkli enerji ışıklarıdır. Saygın Rus bilim adamlarından Semyon Kirlian; fotoğrafladığı insanların, hayvanların ve bitkilerin ultra hassas bir kamera yöntemiyle fiziksel bedenin etrafındaki aurayı fotoğraflayabilmiştir. Aşağıdaki fotoğraflar bazı insanların auralarıdır.

Soru ve Cevaplar

-Hangi nedenlere bağlı olarak vücutta negatif enerji artar?
Rahatsızlıkların %85’i psikolojik kökenlidir. Kısaca duygu ve düşünceler sebebiyle oluşur. Geri kalan %15’lik dilim genetik veya çevresel faktörlerden (kazalar, burkulmalar…vs) dolayı oluşur. Bu rahatsızlıklar vücuttaki negatif enerjiyi arttırır ve vücudun dengesi bozulur.
-Enerji terapistleri nasıl şifa verir?
Sağlıklı bir canlıda negatif ve pozitif enerji dengededir. Bu denge iç veya dış etkenlere bağlı olarak bozulur ve böylelikle vücutta negatif enerji artmaya başlar. Auradaki ışık hüzmeleri matlaşmaya başlar. Vücuttaki bu negatif enerjileri terapist elleri aracılığıyla alıp yerine yeni taze yaşam enerjisini aktarır. Bu şekilde auradaki ışık hüzmesi parlamaya başlar, vücut dengeye girer ve böylelikle fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatsızlıklar hafifler, önlenir veya iyileşir.
-Hangi rahatsızlıklara iyi gelir?
Burkulmalar, adale ağrısı, mide ağrıları, ateş, boğaz iltihapları, tümör, kis, ur, migren, romatizma, miyom, hipertansiyon, kalp problemi, fıtık, sistem bozuklukları gibi fiziksel rahatsızlıklar; stres, tansiyon, anksiyete, depresyon, fobiler ve bunlara bağlı psikolojik olarak adlandırılan rahatsızlıklar.
-Enerji çalışmalarının zararı var mıdır?
Enerji çalışmalarının bir zararı yoktur. Doktorlarla ve diğer terapistlerle birlikte çok rahatlıkla çalışılıp hastalığın giderilmesi hızlandırılabilir.
-Seans süresi ve sıklığı ne kadardır?
Her seans ortalama 30 dk sürüp hafta da en az 2 defa yapılırsa etkisini daha hızlı gösterebilir. Ortalama olarak 5-6 seans yapılır.
-Seans sırasında neler hissedebilirim?
Seans yaptıran kişi seans sırasında istemsiz elini, kolunu, başını, gözlerini oynatabilir. Isınma, soğuma, iğne batması, uyuşma, kan akışının bölge üzerinde artması hissedilebilir canlı ve parlak renk hüzmeleri görebilir.
-Rahatsızlığı olmayan kişiler de seans yaptırabilir mi?
Rahatsızlığı olmayan kişiler de gelecekte var olabilecek rahatsızlıklardan korunmak için seans yaptırabilir. Çünkü rahatsızlıklar gün yüzüne çıkmadan önce enerji bedeninde meydana gelir. Enerji bedeninde yapılan çalışmalar, dengesizliğin fiziksel duruma dönüşmesini önler.
-Çalışmalar sırasında sıkıntı verecek bir durumla karşılaşabilir miyim?
Baskılanmış duygular düşünceler gün yüzüne çıktığından dolayı bazen sıkıntı verecek durumlara geçici olarak rastlayabilirsiniz ama seansların devamında bu durumlar ve diğer rahatsızlıklar gitmeye başlar.
-Seansı yarıda kesmek sorun yaratır mı?
Hayır sorun yaratmaz.
-Dengede olan yerler seans sırasında bozulabilir mi?
Daha dengeli hale gelmek ve yeni düzenlemeler yapmak için bazen denge bozulup yeniden dengelenebilir.
-İyileşen hastalık tekrarlar mı?
Genelde bu seanslar sonrasında farkındalığınız yükseldiği için hastalıklar tekrarlanmaz.
-Psikolojik ilaç kullanan kişilere seans yapılabilinir mi? Sinir düzeyinde artma olabilir mi?
İlaç kullananlara seans yapılabilir. Bazen baskılanmış duygular dış yüzeye çıktığı için sinir düzeyi artabilir azalabilir ama seanslara devam edilirse kişinin sinir düzeyi normalleşir.
-İyileştiğimi nasıl anlayacağım?
Doktor kontrollerinde gözle görülür sonuçlar alarak ya da kendinizi çok daha iyi hissederek anlayabilirsiniz ama tavsiye edilen doktorun gözetiminde iyileştiğinizi anlamanız.
-Hasta bölgenin iyileştiği nasıl anlaşılıyor?
Seans sırasında bazı bölgeler enerjisel olarak terapiste işaret verir. Bu işaretleri tanımlamak ve anlatmak çok zordur. Bu işaretler yok olduğunda iyileşme gerçekleşir.

**Kişi beklenti içinde olmamalıdır, pozitif düşünce içinde olmalıdır. Terapinin şifa olacağına inanması çok önemlidir. inanmak yolun yarısıdır.

Yararları
 Yaşam kalitenizi arttırır
 Bağışıklık sisteminizi güçlendirir
 Vücutdaki negatif ve pozitif enerji dengelenir
 Fiziksel problemler giderildiğinden dolayı hareketleriniz kolaylık kazanır ve hızlanır
 Konsantrasyon gücünüz artar
 Hayata bakış açınız değişir
 Huzurlu ve mutlu olursunuz
 Çevrenizle olan ilişkiniz daha iyi olur